Založit webové stránky nebo eShop

       

                                                                         

        

                                                         

                                                                                            2016

                                                         

 

9.4.2016

Dneska se naše panička zbláznila. Nejdřív tu předělávala želvám terárko a pak se vrhla i na nás. Nemělo cenu se s ní prát. Všechny nás vykoupala. Prý, aby jsme byli krásný, když tu nebude. Ono nestačí, že nám odjede na několik dnů, ale ještě nás před tím naštve koupáním???? No aspoň, že nám tu i navařila. Jen jsme zvědavý, jestli vykoupe taky páníčka, když tu zůstává s námi

 

19.3.2016

Více smajlíků ke staženíNaše miminko Eivík má dnes sedmé narozeniny . Hrozně to utíká. Nedávno jsem ho držela v dlani a dnes je to pan pes.

Přejeme mu pořád pevné zdraví a jeho kukuč ať nás provází ještě hodně dlouho

                                                  

4.3.2016

Bohužel v tento pro nás krásný den, přišla moc smutná zpráva. Navždy nás opustil Black - Iro Black Boy Růže šumavy. Blackoušek byla moje velká srdcovka. Je mi moc líto, že už si ho nepohladím. A doufám, že se Dorinka o něho i s ostaníma postará

 

4.3.2016

Více smajlíků ke staženíDnes je pro nás krásný den. Náš Art má desáté narozeniny. Jsme šťastný, protože je ve výborné kondici a jeho zdraví je perfektní. A věříme, že to bude tak dál ještě dlouho.

Artíku náš milovanej, přejeme vše nej a moc tě milujeme

 

12.2.2016

Bohužel nám tento den přinesl to nejhorší co mohl. Naše Dorinka nám utekla k Duhovému mostu. Vypadalo to jen jako malá viróza a.....

Je to poprvé co mi Dorinka opravdu ublížila. Když si vzpomenu, že mě několikrát kousla, když jsem si jí přivezla. Ale žádný kousnutí, nebylo tak bolestivý, jako její odchod.

Dorinko miluju tě a nikdy tě milovat nepřestanu A prosím, počkej na mě u Duhového mostu. Nevím za jak dlouho, ale určitě za tebou přijdu

 

5.1.2016

Více smajlíků ke staženíNaše Dorinka dnes slaví osmé narozeniny. I když je to postrach všeho živého, je to naše velký štěstí. A přejeme jí ještě spoustu dalších let plných zdraví

 

                                                         

                       2015

                                                        

29.11.2015

Poslední dobou nás ta naše panička pěkně zanedbává. Pořád někam jezdí a nás nechává doma. Sem tam se jí pomstíme a něco provedeme. Ale ona se na nás vůbec nezlobí. No je tohle možný??? Jí už asi nic nerozhází. No, ale když přijde, tak nás všechny opusinkuje. Říká nám, že je totálně vyčerpaná, ale furt tu něco dělá. No snad to bude za chvíli dobrý a bude se věnovat jen nám, jak jsme na to zvyklý.

                                                             Váš Artík

22.10.2015

Dnes přišla velmi smutná zpráva. Čoky, který konečně našel svůj nový domov se páníčkům vyvlékl z obojku a utekl. Jeho útěk skončil tragicky pod koly auta. Lásky u nových páníčků si moc neužil a tak snad našel krásný domov u Duhového mostu

 

17.-18.10.2015

Tento týden se konala Klubová výstava Exotic klubu v Kněžiněvsi a tak jsme vyrazili na kukačku.

V sobotu jsme si udělali takový malý srazík se členama Šarpejády a pořádně si to užili. Nálada byla super. Někteří vystavovali své miláčky a tak jsme jim drželi pěsti .

Kruhy pro šarpeje byly bohužel dost malý a tak se šarpíci nemohli pořádně rozběhnout, ale i tak to zvládli.

V neděli bylo jen pět šarpíků. Chtěla jsem si i tento den užít, ale bohužel tomu bylo jinak. Je smutný, že my lidi neumíme ovládat své emoce. Bylo mi trapně a tak odjezd z výstavy byl rychlý.

V neděli jsem sebou vzala i našeho dědulu Artíka, aby zavzpomínal na doby kdy se vystavoval i on. Nevím jestli si to užil, ale asi ne. On je už rád doma ve svým. Ale já byla na něho pyšná, je bohužel málo šarpíků, který se dožijí vyššího věku

 

 

15.9.2015

 Bohužel nám tento den přinesl velmi smutnou zprávu. Na zákeřnou nemoc umřela Jessie Black Best Pei - Šejlinka. Šejlinka a náš Artík měli spolu krásný štěňátka a nás moc mrzí, že tu s námi už není. Její odchod nás bolí, ale Šejlinku už nic nebolí a určitě se u Duhového mostu setkala s ostatními šarpíky, co se tam prohánějí

  

18.8.2015

Více smajlíků ke staženíNaše Mašlička má dnes sedmé narozeniny. I když jí sem tam něco trápí, je tu a věříme, že ještě dlouho bude. Ona je totiž nenahraditelná.

 

 

17.8.2015 

Konečně jsou za námi tropický vedra. Smečka byla úplně hotová a nejen ona. Venku nechtěla vůbec být a tak jsme trávili čas doma. Ani jsem od nich neodjížděla. Měla jsem o ně strach. Teď tu krásně prší a tak si to užíváme. Jen to venčení je pořád problém. Vyběhnou, kličkují mezi kapkama, aby na ně náhodou nějaká nespadla a honem domů.

 

 

17.7.2015

Nějak ten náš deníček zanedbávám. Ale je to tím, že se kolem nás nic neděje. Přežili jsme Mašličky hárání a zjistila jsem, že se naše Dorinka stala vůdcem smečky. Artík je už přece jenom dědula, co chce svůj klid a tak se Dorča chopila jeho pozice. A, že jí to jde. Při Mašliččiným hárání jí hlídala tak bedlivě a kluky odháněla, že z ní šla až hrůza. 

 

 

3.5.2015

Vyrazila jsem se podívat na MVP v Praze. Hlavně kvůli tomu, aby jsem podpořila Sissinku od Martiny a Martina. Šarpíci byli jen tři. Je to hrozně moc málo. Mezinárodní výstava a taková účast. Sissinky to byla první výstava a i přes nějaké ty "kotrmelce", to zvládla a dostala ocenění V1. Na výstavě jsem se také potkala s Gábinou, Vláďou a Michalem a jejich šarpíky Carambou a Trablem. Trable se mi moc líbí, je to "Pan pes". Caramba Delgado Orikou si odnesla ohodnocení V1, CAC, CACIB a BOS a Yijing TroubleMaker V1, CAJC, BOJ a BOB.

 

 

14.4.2015

Smečka se konečně dočkala sluníčka, no vlastně my všichni. A tak spoustu času trávíme na zahradě. Už to bylo potřeba, protože jsme se pěkně nudili. Eivík si našel novýho kamaráda labradora a tak spolu lítají kolem plotu. Jinak se u nás nic zásadního neděje.

 

 

19.3.2015

Více smajlíků ke staženíEivík dnes slaví šesté narozeniny. A tak mu přejeme hlavně zdraví a aby byl pořád to naše miminko, co se tak rádo chová

 

 

4.3.2015

Více smajlíků ke stažení Artík má deváté narozeniny. Hrozně to utíká. Nedávno jsem ho držela jen v dlaních a dnes????? Je to kus pana psa. Od malička je můj stín a to se nezměnilo. Artík je pro mě ten nej. Jeho přítomnost mi vždycky pomohla. On ví kdy potřebuju podržet. Je to moje velká opora a já jsem pyšná na to, že je můj.

Všichni mu přejeme hlavně zdraví a aby tu s námi byl ještě hodně dlouho a byl vždy takový jaký je. Protože on je prostě jedinečný.

 

 

17.1.2015

Co napsat? Smečka se má dobře, teda aspoň si to myslím. Běhají si po zahradě, pouští hrůzu na kolemjdoucí, no prostě hlídají.

Artík sem tam zazlobí, když odjedu a pomstí se mi nějakou tou kulišárnou. Je nejstarší, ale pořád závislý jako mimino.

Dorinka je věčný nervóza, co si nenechá nic líbit a dá všem najevo, že ona je pán a snaží se i vychovávat Artíka.

Eivík ten si jede svou.  Doma jen pozoruje co se děje. A jakmile vidí, že se něco děje, je první, kdo musí všechno zvizitýrovat.

Mašlička, ta je nejspokojenější v pelíšku. Pořád musí být na někoho ze smečky nalepená. Nejradši má Eivíka. S tím proleží celé hodiny..

 

 

5.1.2015

Více smajlíků ke staženíDorince je sedm let. Je to už dáma, která je pro mě vším. Je sice trochu dominantnější a jakmile je u mě, tak ke mě nikdo nesmí a svým vrčením to dá pěkně najevo. Ale mě to nevadí. Jsem šťastná za to jaká je. Je to prostě osobnost.  K jejím narozeninám jí přeju hlavně zdraví a aby tu s námi byla ještě moc dlouho.

 

 

2.1.2015

Bohužel nám i tento den přinesl hodně smutnou zprávu. Odpoledne zemřel náš letitý kamarád Mikeš. Bojoval se zákeřnou nemocí a svůj boj prohrál. Mikeška už nic nebolí, jen tu nechal bolest v našich srdcích. Mikešku nikdy na tebe nezapomeneme.

 

 

2.1.2015

Dnes se narodily naší Frappince štěňátka. Jedna holčička a dva kluci. Jsme moc šťastný, jsou to i první štěňátka v tomto roce.

Frappinka byla moc statečná a vše zvládla super a o svoje dětičky se vzorně stará.

 

                                                        

                                                                         2014  

                                                         

 

13.12.2014

Se smečkou jsme se přesunuli do domečku. A tak opět lítají po zahradě a hlídají kde se co šustne. Už od nás vyhnali kočičku, která si drze vlezla na zahradu. 

Stěhování smečka moc nemusí. Je nervózní, že není vše na svém místě. Ale pár dní práce a už jsou spokojení. Smečka má svůj vlastní pokoj, ve kterém jsou krbový kamna a tak si krásně nahřívají kožíšky. Hlavně Mašlička. Ta se od kamen nehne. 

 

20.11.2014

S Eivíkem jsme vyrazili na návštěvu za naší kamarádkou. Než jsme vyjeli, stavili jsme se na náměstí a tam se Eivík stal středem pozornosti Městské policie. Nejdřív si ho fotili samotného a pak každý měšťák se s Eivíkem vyfotil sám. Dokonce jedna měšťanda je Miss Městské policie. A tak je to pro nás velká čest.

Eivík z toho sice nebyl moc nadšenej, protože focení nemá rád, ale co by neudělal pro super reklamu plemene šarpej.   

 

16.11.2014  

Vyrazili jsme s Eivíkem na Klubovou výstavu Exotic klubu ve Středoklukách. Domluvili jsme se totiž s dalšíma šarpejářema, že se tam setkáme. Téhle výstavy se zúčastnilo jen pět šarpejů. Je to děsivě málo, ale co se dá dělat.

Vítězové výstavy, nebyli žádným překvapením a já osobně jen zírám nad tím, že zvítězí fena, která má uši jak netopýr. Byla sice mohutnější než další, ale uši jsou dominantou šarpeje. No možná se tu vytváří nová podoba šarpeje tohoto století.

Po výstavě jsme si došli všichni na dobrý obídek, kam za námi přišla i paní Ovesná a vše jsme probrali. No a nakonec jsme zbonitovali Eivíka. Paní rozhodčí se moc líbil a tak je ode dneška chovným jedincem.

 

25.10.2014

 Dnes nám udělal velkou radost brácha našeho Artíka, Golding Crystlle Quasar - Princ. Zúčastnil se Evropské výstavy psů v Brně a získal Evropského vítěze veteránů. Moc mu gratulujeme a samozřejmě i jeho majitelce Katce Pivrncové

 

24.10.2014  

Je to měsíc co jsem do našeho deníčku psala naposled. Ono se toho u nás moc nezměnilo. Jen Dorinka nás trochu pozlobila se zdravím, ale už je vše v pořádku. Ona je prostě šikulka a překoná vše. Je to prostě bojovnice. Ostatní členové smečky jsou také v pořádku a prostě si užíváme jeden druhého.

Náš Falco našel opravdu super páníčka, který mu dává vše co potřebuje. I když svého páníčka sem tam pozlobí. Hlavně, když ho nechá na chvilku samotného. Ale věřím, že i Falco pochopí, že mu páníček "utíká" jen na chvilku a zase se mu vrátí.

 

25.9.2014

Zase jedna rána osudu. Majitelé mého štěňátka se rozcházejí a jak to ve většině případů je, pejska už nechtějí. Je to pro mě sice nepochopitelný, ale nedá se nic dělat.

Jakmile jsem se to dozvěděla, kontaktovala jsem majitele. No a v pátek pro Falca jela a odvezla ho. Chudáček byl pěkně vyplašený a sem tam na mě pěkně zavrčel. Ale určitě to nemyslel zle. Doma musel být oddělený od smečky, protože by ho Artík snad sežral, jak žárlil. Jen Eivíka jsem k němu pouštěla a tak si spolu hráli.

V sobotu jsme Falca odvezli do nového domova, kde má dvě krásné fenečky. A tak si moc přejeme, aby se co nejdřív se všemi zžil a v jeho životě byla už jen radost.

 

22.9.2014

Dnes nás opustila sestřička našeho Artíka, Anička - Arin Amanda´s Dream. Je mi to moc líto, ale vím, že prožila krásný život u milujících páníčků a to je pro mě velkou útěchou. Nic krásnějšího jsem si nemohla pro své štěňátko přát.

 

12.9.2014

Uběhlo pár dní a musím tu naší smečku, opět pochválit. Když jsem byla v nemocnici, byli moc hodní. Jen prý Mašlička první dny šňafala na naší chůvičku a nechtěla jí pustit dovnitř. Ostatní byli vzorní. Artík jako jediný po mě smutnil a prý jen hajal a hajal a hlídal mojí mikinu, kterou si ukradl a spal na ní.

Po mém příjezdu domů, mi Artík ukázal, že se na mě pěkně zlobí. Vůbec ke mě nešel a byl pořád u páníčka. Bylo mi to líto, ale co jsem mohla dělat. No, ale za chvilku se umoudřil, vlezl si ke mě a od té doby je to zase v pořádku. Já vím, že jsem ho pozlobila, ale nedalo se nic dělat.

 

31.8.2014

Máme tu konec prázdnin. Já mám zítra nástup do nemocnice a tak jsem chtěla mít doma vše v pořádku. Smečku jsem vykoupala a tak jsou hezky voňavý. Musí týden vydržet beze mě a já bez nich. Ale páníček se určitě postará stejně dobře jako já a hlavně přes den se jim bude ještě věnovat chůva.

 

18.8.2014

Naše Mašlička - Dandee Blue Amanda´s Dream dnes slaví své šesté narozeniny. Přejeme jí hlavně pevné zdraví a aby už nikdy nezažila ty ošklivé záchvaty

 

3.8.2014

Dny plynou a plynou a u nás se nic zvláštního neděje. Smečka je v tomhle horku pěkně líná a nechce chodit ani ven. Jen se válí u větráku. Sice je sem tam přemluvím a jdeme se projít k Vltavě, ale když se vracíme, běží jak o závod, aby už byli doma.

V tomhle počasí jsem měla hlavně strach o Mašličku. Tohle počasí není dobrý na tu její epilepsii, ale musíme to zaťukat. Už přes tři měsíce neměla žádný záchvat.

Konečně jsme i dolínali. Nevím jestli to bylo velkými změnami počasí, ale během čtyř měsíců jsme línali dvakrát. No, ale je to zažehnaný a srst máme krásnou

 

4.7.2014

Vyrazlili jsme do Záhorčic na Alíkův pohár. Tentokrát s námi vyrazil Artík a ostatní měli chůvu, co se o ně starala. 

V Záhorčicích jsme se sešli s lidičkama co nezkazí žádnou srandu a tak jsme si to pravdu užili. Samožřejmě jsme se šli podívat na štěňátka do CHS Růže Šumavy a všichni se rozplývali nad tím jak jsou nádherný. Večer jsme poseděli, grilovali a hlavně se bavili. Až bouřka a déšť nás zahnali a tak jsme i pár hodin odpočívali.

Ráno se připravovala výstava a začali se sjíždět vystavovatelé se svými pejsky. Byla to škála všech možných voříšků a čistokrevných plemen s PP i bez. Posuzování bylo veselé a spolupráce se sponzorem Šťastný pes byla bezchybná. Artík si pobíhal po okolí a neustále se seznamoval se všemi pejsky. Vždy přišel zkontrolovat, jestli je panička i páníček v pořádku a zase zmizel. Musím ho moc pochválit. Byl opravdu vzorný a i když se sem tam stalo, že nějaký pejsek zavrčel, on ukázal, že není žádný rváč a radši odešel zkoumat něco jiného.

Výstava se povedla a já doufám, že i účastníci si užili legraci. My šarpejáři jsme ještě po výstavě poseděli a pak se rozjeli do svých domovů.

Doma nás smečka přivítala a mám pocit, že nás ani nepostrádala. Byla spokojená a jejich chůva je jen chválila.

 

24.6.2014

Opět tu máme černý den. Dnes nás opustila naše kamarádka Julia Best Pei. Bylo jí málo přes sedm let. Je nám to moc líto, ale Julinka už na nás kouká s ostaníma šarpíkama od Duhového mostu.

                                  

 

13.6.2014

Přečkali jsme ty žhavé dny, ale bylo to utrpení. Smečka se válela před větrákem a ani nechtěla chodit ven. Doma jsem je přikrývala mokrým ručníkem, ale moc se jim to nelíbilo. Nejradši se lehali v koupelně na studené dlaždice. 

 

26.5.2014

Dnes se smečka opět koupala. V posledních dnech bylo pěkný dusno a smečka se potila o sto šest. A tak jsem se rozhodla pro koupel. Jim se to samozřejmě vůbec nelíbilo, ale je vidět, že si pomalu začínají zvykat a tak nevyvádí, jako na začátku. Je to pro ně velká změna. Ve Psárech tak často koupaný nebyli, ale já si nemůžu pomoci. Chci mít kolem sebe čisto. Dokonce mi už bylo řečeno, že jsem s úklidem horší než moje máma a to je už co říct, protože moje máma je posedlá úklidem. No, asi jsem se pomamila a smečka a všichni okolo se s tím musí vyrovnat.

 

11.5.2014

Dnes nás bohužel opustil kamarád Natánek - Nantoun I´m Valnut. Je nám to moc líto, ale víme, že už mu je dobře a prohání se s ostaníma šarpíkama. I když bydlí "jinde" kdo ho zná, tak na něj nezapomene.

 

 

22.4.2014

Dnes byla naší Mašličce potvrzena epilepsie. Je to sice trochu šok, ale nedá se nic dělat a musíme se s tím naučit žít. Záchvaty nejsou častý a to je moc dobře. Léky nám vet žádný nedal, protože mají vedlejší učinky a podepisují se na játrech a ledvinách a to pro šarpeje není zrovna moc dobrý. Zatím jsme vždy záchvat zvládli dobře a určitě to tak bude i nadále.

 

13.4.2014

Naše Frappinka se zúčastnila výstavy v Ostravě. Získala ocenění D2. Mockrát děkujeme jejím páníčkům za ukázání naší milované holčičky na veřejnosti. Možná, že pro někoho je toto ohodnocení špatné, ale pro nás není důležité. O dost důležitější je, že se Frappinka má u páníčků krásně a nic jí nechybí. A vzkaz od nás? Kašlete na pomluvy, šťastný člověk toto nedělá. A hlavně se na toto hodí přísloví: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". A tak tyto pomluvy můžou být jen předstíráním...... A z mých zkušeností to tak je a vždycky bylo.

 

20.3.2014

Dnes se u nás opět "pralo velké prádlo". Nějak tu mojí smečku týrám, ale v novém domově musí být vše čisťonké a tak i smečka se koupe často. Naštěstí pro mě už si trochu zvykli a nebojují. Ono jim je to stejně houby platné, když si panička něco usmyslí, tak to musí být. 

 

19.3.2014

Dneska má naše miminko Eivík své páté narozeniny. Přejeme mu, aby jeho zdravíčko bylo stejné jako doposud a hlavně tu byl s námi ještě móóóóc dlouho.

 

4.3.2014

Artík má dnes osmé narozeniny. Je to jako včera, když jsem ho držela na dlani. Je to můj největší miláček a já děkuju za to, že je se mnou a dělá mne každý den šťastnou.

 

17.2.2014

Náš deníček bude asi jen o tom, že budeme psát šarpíky, kteří nás opustili. Dnes je zase den odchodu, prozměnu fenečky Arinky - Ani Heidi Best Pei, kterou vlastnil Patrik Janda, CHS Arin Pei. Snad už to byl poslední šarpej v naší blízkosti. Odešlo jich opravdu už moc.

 

13.2.2014

Jak to v životě bývá, krutá rána stíhá krutou ránu. A tak dnešní krutou ránou byl odchod šarpeje, kterýho jsem měla moc ráda a byl dědečkem naší Mašličky a Eivíka, Epics Lilac Dee Jay z Dynastie, jednoduše řečeno Deeda. Je to opravdu velká rána. Deeda byl úžasný šmajchlíř a milovala jsem ho, jako by to byl můj vlastní pes.

 

 

5.2.2014

Dnes jsem smečce opět připravila nemilé překvapení. Připadlo mi, že potřebují koupel a tak jsem je vykoupala. Nejmenší práce byla opět s Dorinkou a Artík byl tak šikovný, že mi utekl z vany. Koupelna pak byla jeden pěnový rybník. Naštěstí se nechal přemluvit a tak jsem koupání dokončila. Ještě jim vyčistila pelíšky, povlékla čistě polštáře a teď už v nich leží a navzájem se olizují.

Já mám dobrý pocit čistoty a smečka má na chvíli zase ode mě pokoj.  

 

4.2.2014

Některé dny by jsme raději zaspali. Ten dnešní je právě tím dnem. K Duhovému mostu odešla naše nevlastní sestřička Arta, Sýkorka - Golding Girl Quasar. Věděli jsme, že její zdraví je v poslední době malinko špatné, ale věřili, že se z toho dostane a zase bude vše v pořádku. I když bojovala, boj nevyhrála. Teď už se prohání s ostatníma šarpíkama a nic jí nebolí. Její páníčky tu však nechala a i ostatní co jí znali. A všechny to moc bolí.

 

29.1.2014

Čím dál víc jsem šťastná, že jsme se přestěhovaly. Se smečkou totiž prožívám to, co jsme nikdy neprožívaly. Miluju, když jdeme ven a oni běží po schodech podél mě a něžně mě kousají do rukou. To dělá hlavně Artík s Eivíkem. Holky běží dopředu a Dorinka na mě vždy čeká pod schodama a jakmile jsem u ní skáče po mě. Mašlička sem tam štěkne, abych věděla, že je tam i ona. Dokonce se všichni naučili, že jakmile kadí, je to rovnou na lopatku. Někdy mám co dělat, aby jsem je všechny stihla.

Dorinka se dokonce už vydala na návštěvu k sousedům. Prostě, když byly otevřené dveře, šup tam. Hezky si to tam prohlídla, dostala pár laskomin a šla domů. No ona je prostě zvědavka zvědavá. 

 

11.1.2014   

Zase uběhlo pár dní a já pořád pozoruju tu naší smečku. I když v našem starém domově jsem jim dávala vše, mám pocit, že teď jsou všichni úplně jiní. To, že s nimi chodím ven, se jim moc líbí a já z toho mám taky dobrý pocit. Je to prostě něco jiného, než když se chodili venčit sami. Neustále si spolu hrajeme. Smečka běhá kolem mě a neustále mě provokuje. Je to přínos i pro mě. To jejich skotačení a radost v jejich očích je jako balzám na duši. 

 

5.1.2014

Naše Dorinka slaví své šesté narozeniny. I když pro ní je to den jako každý jiný, pro nás je to den, kdy si vzpomeneme jak vypadala a hlavně jsme šťastný, že je zdravá a i přes svůj handycap žije plnohodnotným životem. Jsme rádi, že je tu s námi a věříme, že ještě dlouho bude.

 

1.1.2014 

Máme tu první den v novém roce a všichni si přejeme, aby nám přinesl jen to nej. A já nejsem vyjímkou. Ale zároveň vím, že jaký bude tento rok, si zařídím jen já sama. No a tak se musím snažit.

Silvestrovskou noc, jsme přežily super. Čekali jsme co bude až se začnou střílet petardy. Naše Dorinka se jich totiž moc bojí. Kupodivu opak byl pravdou. Dorinka při střílení petard jen stála u okna, koukala ven a poslouchala. Měla jsem z toho radost, protože se vždy klepala jak ratlík a já měla dokonce připravený prášek, kdyby se moc bála. Nakonec si lehla a spala a my jsme tedy využili chvilku a šli se podívat ven.   

      

 

                                                         

                       2013 

              

 

27.12.2013 

Vánoce máme za sebou a hezky jsme si je užili, no vlastně ještě užíváme. Smečka dostala nové mističky (samozřejmě se šarpejem) a jako každý rok, šunčičku. My dvounohý jsme si udělaly Vánoce s předstihem. Máme nové autíčko, ntb, nové vybavení do bytu a spoustu dalších dárečků, včetně parního mopu co jsem chtěla. No myslím, že to bohatě stačí. Ono je stejně na vánocích nejdůležitější být s těma, které máme rádi a i to se nám povedlo. Návštěva u rodičů, u Patrika a jako každý rok u mojí milovaný kamarádky Marulinky.

Tyhle Vánoce jsou pro mě těma nejhezčíma za posledních deset let. Mám vedle sebe milovaného člověka, smečku a hlavně jsme v novém domově, ze kterého jsem nadšená a asi mě to jen tak nepřejde. Na smečce vidím, že i oni jsou nadšený. Tenhle klid jim taky scházel. Prostě ta zřícenina nevyhovovala nikomu z nás!!!!

Poslední člen naší smečky - želvička, se uchýlila k zimnímu spánku. Sem tam se vzbudí, ale více času prospí. No aspoň uvidíme, že její opravdové probuzení, nám přinese jaro.

23.12.2013

Asi to bude těma vánocema a já mám nějakou melancholickou. Vše je v našem novém bytečku hotový a užíváme si té pohody, co je kolem nás. Koukáme na telku, ale já pořád pozoruju tu naší smečku. Je to krásný pohled. Vyzařuje z nich taková pohoda a to mě naplňuje energií. Tuhle pohodu si zaslouží a já jsem ráda, že jsem jim jí mohla dát.

     

15.12.2013

Dneska  jsem smečce připravila šok. Konečně mi pan primář dovolil vanu a tak jsem po dlouhých deseti letech mohla hupsnout do vany a ne jen do sprcháče. Smečka chodila kolem a pořád sledovala co se děje. Dorinka sem tam vyskočila na kraj a koukala na mě. Art mě jen zkontroloval a hned utekl, ještě má v živé paměti nedávné koupání. Mašlička na mě štěkala a vůbec se jí to nelíbilo. No a Eivík si lehl na předložku a celou dobu co jsem se koupala spinkal. 

I taková obyčejná věc a pro smečku je to něco nového. A mě baví je pozorovat. Jsou to moje zlatíčka a život s nimi je pro mě droga, které se nevzdám.

11.12.2013 

Měsíc jsem nic nenapsala a za tu dobu jsme se smečkou změnily bydliště. Jsme zpátky v Praze a i když jsem se tak trochu bála veliké změny pro smečku, vše je v pořádku. Dokonce mi připadne, že jsou v novém bydlišti daleko spokojenější. Ani jim nevadí, že nemají neustálý přístup na zahradu. Máme tu předzahrádku, která je jen naše a tak se smečkou chodím ven. 

Všichni do nového domova dostali nové pelíšky a tak mají svá místečka, ale jakmile jdeme spát do ložnice, Artík svůj pelíšek vymění za sedačku a spí na ní celou noc. Je to prostě vůdce, který si může dovolit co chce. A jak o něm říká páníček, když se u psů rozdávala inteligence, tak si šel pro ní třikrát, protože je strašně moc inteligentní.

Při vybalování nám smečka "pomáhala" neúnavně. Kdo doma šarpíka má, tak ví o čem mluvím. Oni prostě asistují, vše musí vidět, vše očichat a i když právě stojíme ve výšce, jsou nám na blízku a nejraději by vylezli za námi. Nejvíc se jim líbilo, když jsem tapetovala. To si vždy lehli do odhozených papírů a jen mě očima pozorovali. Byli k sežrání.

V novém domově jsme všichni moc spokojený a i když víme, že to není poslední stěhování, užíváme si to. Konečně jsme získali to, co nám dlouho chybělo. 

Jediným zklamáním pro smečku bylo to, že jsem je po uklizení všechny vykoupala. Chvíli se na mě tvářili uraženě, ale já měla dobrý pocit, že jsou v novém domově krásně čistý. Dala jsem jim na udobřenou dobrůtky a tak mi snad mojí drzost odpustili.

10.11.2013

Bohužel jsme zažili v naší smečce jednu nepříjemnou událost. Z uzamčené zahrady se nám ze 7 na 8.11 ztratil Art. Před půlnocí byl doma a ráno, jako by se po něm slehla zem. Díra v plotu žádná a tak jsme ho začali hledat. Projeli jsme Psáry i okolí. Všude se ptali a nechávali na sebe kontakt. Nakonec jsme odpoledne zajeli i na Policii a vše nahlásili. Dokonce byl vyhlášen i na radiu Blaník. Jezdili neustále po okolí a vraceli domů, jestli se nevrátil. Pořád nic. Byla jsem z toho nešťastná, protože Art je moje velká srdeční záležitost. V podvečer jsme dojeli domů a u branky Artík stál, kňučel a klepal se. Já byla šťastná, že je doma a hned volala na Policii.

Art zalehl na sedačku, ale pořád hlídal jestli jsme kolem něho. Nakonec jsem si sedla, vzala ho na klín a on usnul. Nevím co se stalo, ale vše je dost divný. Art se teď drží spíš doma, než venku. Když potřebuje ven, domáhá se, abych šla s ním. Vykoná svojí potřebu a běží domů. 

25.10.2013

Dny utíkají jako voda a máme tu zase podzim. Smečka si užívá posledního sluníčka. Vlastně není ani co psát. Nic nového se u nás od posledního zápisu neděje. Jen z Patrikový Lily se stala už dospělá slečna a tak Artík s Eivíkem se snažili o její přízeň. No a my dvounohý jsme jim to překazily. Naštěstí se vše zvládlo a máme zase na chvilku klid 

18.8.2013

 Naše Mašlička dnes slaví krásné páté narozeniny. Přejeme jí hlavně zdraví a spoustu dalších dní, při kterých nás bude provázet svou opravdu ukecanou pusinkou  

 

10.8.2013  

Po čtyřech letech jsme s Eivíkem vyrazily na výstavu. No je pravda, že kdyby to záleželo na nás, tak by žádná výstava neproběhla, ale když jsme byly tak krásně přemlouváni, nedalo se odmítnout. Výstava se konala na Kladně a sešla se parta lidí, kterou mám ráda. Eivík byl z toho dost vyjukaný. Už dlouho nebyl mezi tolika psy, ale zvládnul to. Nezdržely jsme se dlouho, protože to vedro bylo úmorný a já viděla na Eivíkovi, že by byl radši doma. V autě padnul a usnul.

Ale k výstavě. Eivík byl ohodnocen známkou VD 2 a jeho posudek zní:

Jemnější hlava, dobré ucho, skus korektní, dobrý krk, lehce klenitá bedra, dobré klenutí a hloubka hrudníku, předvedený, srst není ve výstavní kondici

Výstavy se zúčastnila taky naše Frappe Creme Amanda´s Dream a získala ocenění V 1 a ještě k tomu krásnému výsledku byla uchovněna a tak rozšířila řady chovných jedinců. Tímto mockrát děkujeme paničce za krásné předvedení naší holčičky a hlavně za to, že má Frappinka tak úžasný domov a milující rodinu. 

I když se nám výstava líbila, slíbila jsem Eivíkovi, že ho nebudu trápit. on je nejradši doma se smečkou. A tak, když někam pojedeme, tak bez pesanů a jen na kukandu. 

 

4.8.2013  

Bylo už dost mlčení!!!!

Za těch pár měsíců, co jsem nenapsala ani řádku o těch mých miláčcích se nic závažnýho nestalo. Mašlička si odhárala a jako zatvrzelá panna se opět osvědčila. Sice se Artík dvořil co mu síly stačily a když ho Mašlička neustále odmítala, chodil přesvědšovat mě, ale ani já do toho nemůžu Mašličce mluvit. A tak Artík musel překousnout, že je pravý chlap a poslechnout tvrdohlavost Mašličky. No je pravda, že jsem ráda, že je Mašlička taková. Štěňátka u nás už neeeeeeee. Je to sice krásný období, ale u nás se už s chovem skončilo. Neříkám, že napořád, ale teď určitě ne.

Horka co jsou v posledních dnech snáší smečka docela dobře. Až je obdivuju. Válí se na sluníčku a pak se jdou chladit na dlažbu. A tak to pořád střídají. Jen bouřky jsou utrpením. A to pro Dorinku. Jakmile se začne blýskat, kňučí, dýchá jak o závod a tak se tomu našemu rozmazlenci musíme věnovat ještě mnohem víc. Ostatní vždycky na ní koukají, jako by jí chtěli říct co blbne. No nedá se nic dělat. Bohužel se bouřky bojí a tak jí musíme být oporou.

 

OMLOUVÁM SE VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM MÝCH WEBOVÝCH STRÁNEK, ALE ODMLČÍM SE A O SVÝCH PLYŠOVÝCH MILÁČCÍCH NEBUDU NIC PSÁT ( A NEJEN O NICH). JE TO TOTIŽ ZNEUŽÍVÁNO PROTI MÉ OSOBĚ. BOHUŽEL TO, ŽE SE O NĚ NEUSTÁLE STARÁM, NEROZDALA JE, NEBO NESTRČILA DO ÚTULKU, JE PROTI MÉ OSOBĚ POUŽÍVÁNO JAKO NADSTANDARDNÍ STYL ŽIVOTA ..... A NEMOHU NAPSAT CO JEŠTĚ .....

.... I PSI JSOU ŽIVÉ BYTOSTI A HLAVNĚ JSOU ODKÁZÁNI NA ČLOVĚKA, NA JEHO LÁSCE A STAROSTLIVOSTI .....

I PŘES TYTO "VÝLEVY" VÁS MOHU UBEZPEČIT, ŽE SE O CELOU SMEČKU BUDU NADÁLE STARAT S LÁSKOU A VEŠKEROU OBĚTAVOSTÍ. NIC SE NA TOM NEZMĚNÍ!!! NAŠTĚSTÍ PRO VŠECHNY ČLENY SMEČKY VÍM, ŽE MÁM ZA NĚ ZODPOVĚDNOST, KTERÉ SE NEMÍNÍM ZBAVIT ANI POD NÁTLAKEM. ONI SI TOTIŽ NEVYBRALI KDE BUDOU ŽÍT, NAOPAK ONI BYLI VYBRÁNI, ŽE ZDE ZŮSTANOU. A SAMOZŘEJMĚ MI VŠICHNI STOJÍ ZA TO, ABY JSEM PŘEKONALA I TOTO PŘÍKOŘÍ A NIC MĚ NEDONUTÍ TENTO MŮJ POSTOJ ZMĚNIT ..... 

 

9.4.2013 

Konečně to venku vypadá trochu jarně a smečka už není tak líná a tráví více času venku. Skotačí a do jejich hrátek zapadla i Lily. Dokonce i Artík s ní blbne jak štěně. Pořád se přetahují o balónek. To je totiž jediný s čím si Art může hrát, ostatní hračky musely pryč. No snad to ostatním moc nevadí. Nedá se nic dělat. Artovo zdraví je na prvním místě. Do hrátek s míčkem se přidává i Eivík, ale ten jakmile míček získá, hlídá ho opravdu ostražitě. Dorinka, ta si s ostatními moc nehraje. Ta je spíš takový průzkumník a když si chce hrát, zapojí do hry hlavně mě. To se potom přetahujem o cokoliv. No a Mašlička, ta vše jen pozoruje a jako vždy nezklame a začne štěkat. Mašlička spíš funguje jako chůva na spaní. Jakmile jde smečka spát, Lily si kolem ní, nebo na ní ustele a spokojeně spí. 

19.3.2013  

 Náš Eivík má dnes své čtvrté narozeniny. Je to už velký kluk, ale i tak je to pořád to mazlivé a chovací miminko jako byl, když byl malý. Všichni mu přejeme, aby byl zdravý a měl pořád tu krásnou a roztomilou povahu.

Úplně jsem zapomněla popřát i jeho sourozencům. Hlavně Etiennovi, který v Itálii rozšířil naše geny opravdu zodpovědně a jeho štěňátka se počítají v několika desítkách     

 

4.3.2013 

 Dnes má můj milovaný psí manžel Artík sedmé narozeniny. Nedávno byl štěňátko a dnes je z něho nádherný gentleman se vším všudy. I když nám za jeho život přinesl nějakou tu krutou chvilku, jsem šťastná, že je s námi pořád a hlavně, že je zdravý. Samozřejmě s Artem slaví narozeniny i jeho sourozenci Anička (Arin), Lord (Alka), Apollo a Anakin. Bohužel Arlettka se už svých sedmých narozenin nedočkala. Všem přejeme hlavně zdraví, spoustu lásky a ještě dalších mnoho let 

 

22.2.2013

Včera se můj syn rozhodl, že si pořídí štěňátko. Sice jsem se mu snažila vysvětlit, že je to velké rozhodnutí, které je na spoustu let, ale nedal si to vymluvit a štěňátko si objednal. Je bez PP a z toho jsem taky moc nadšená nebyla, ale bylo to jeho rozhodnutí a já ho musela respektovat.

Pro štěňátko se jelo kousek od Berouna. Je to kříženec pitbula a staforda. Když jsme dorazili na místo, "chovatel" nám přinesl ze studeného sklepa dvě vymrzlé kuličky. Jedna z nich byla prý už zadaná a tak bylo rozhodnuto. Štěňátka byla dost vyplašená a spíše se schovávala, než aby si chtěla hrát. Byla jsem z toho dost rozčarovaná, ale nic jsem s tím dělat nemohla. Patrik prostě šel za svým. Docela mě mrzelo, že si nevzpomněl na to, jak se chovala naše štěňátka co jsme měli. Chtěla jsem získat od "chovatele" pár informací a tak jsem se ptala:

Jsou odčervená? Ano

Jakým preparátem? Nevím (a pak ukázal malou samolepku odčervovacího přípravku)

Mají očkovací průkaz? Ne

Jsou očkovaná? Ne

Čím je krmíte? Vším, jsou to pažravci, koukněte jaký mají velký bříška

Víte o tom, že velký bříško u štěňátka nemusí být známkou nasycenosti, ale toho, že je začervené? Bez odpovědi

Kdy byli odstaveny od maminky? Bez odpovědi, nevěděl co toto znamená

Kolik jim je týdnů? Narodili se 4.12.2012 (to se mi nezdálo, protože štěňátka byla daleko menší)

Proběhlo ještě dost otázek, ale všechny si už nepamatuju. A hlavně jsem nad všema odpověďma skřípala zuby. Nejradši bych se sebrala a odjela bez štěňátka, ale Patrik ho chtěl. Nakonec, když došlo k placení, jsem řekla, že by se měla snížit cena, kvůli tomu, že není očkovaný a to je povinností "chovatele". Nakonec o třetinu slevil a my jsme jeli domů. Ta zmrzlá kulička se klepala jak ratlík. Určitě i strachem, ale hlavně prochladnutím.

Když jsme dorazili domů, štěňátko, kterému dal Patrik jméno Lilly se schovávala do rohů, ocásek mezi nožičkama a bála se. Zkusili jsme jí dát jídlo, ale nic. Vzpomněla jsem si na slova "chovatele" jak jsou žravý. Dali jsme Lilly do deky, aby se zahřála a ona během chvilky usnula.

Druhý den jsme vyrazili na veterinu kvůli očkování. Očkování neproběhlo, kvůli začervení Lilly. Dostala pastu a za týden musíme znovu. Když bude v pořádku, bude i očkovaná. Odčervení musí proběhnout nejméně čtyřikrát. Její bříško už není tak velké a hlavně tvrdé, jak měla. Dokonce mi paní doktorka potvrdila i to, že Lilly nemůže být narozená v den, kdy nám "chovatel" řekl. Nejvíc jí může být sedm týdnů.

Začíná si zvykat a už se tolik nebojí. Dokonce si hraje i s plyšákama a sem tam okusuje i nás. Nejspokojenější je, když se může nalepit na někoho z nás a spinká. I se smečkou se už seznámila. Sice se na ní všichni sesypali, ale vše proběhlo v pořádku. Nejvíc zajímala Artíka, asi je to tím, že je to holčička a ty má Artík moc rád.

Díky Patrikovi jsem se zařadila mezi lidi, který viděli na vlastní oči "chovatele" nepapírových štěňátek a i když jsem zastáncem nekupovat štěňátka bez PP, ozvala se lítost.

JE HROZNÝ JAK SE CHOVAJÍ ŠTĚŇÁTKA BEZ PP A JE VELKÝ PROBLÉM TOMUTO ZABRÁNIT, PROTOŽE JAK JSEM POZNALA I JÁ, LÍTOST JE KOLIKRÁT SILNĚJŠÍ, NEŽ ZDRAVÝ ROZUM 

 

18.2.2013

Střídá se u nás počasí a už nás to moc nebaví. Smečka je pořád zalezlá doma a spí. Sem tam je sice přemluvím a vyženu ven, ale je to jen na chvilku. 

Za to včera si ti naši klučičí pacholci, udělali samostanou procházku. Odešly jsme s páníčkem na procházku a když jsme se vrátily, kluci nebyli doma. Začaly jsme je hledat, nejdřív na zahradě a pak taky kolem, ale kluci nikde. Tak jsme se rozjely autama a hledaly. Nic, kluci nikde nebyli. Asi po třech hodinách se ti naši uprchlíci vrátili. Byli pěkně zmrzlý a tak než se zahřáli  v teple, dostali pěkně vynadáno. Dokonce i Dorinka jim pěkně nandala. Tvářili se sice smutně, ale nějak se mi nechce věřit tomu, že si to v tý svojí hlavičce budou pamatovat 

 

5.1.2013  

 Dnes má Dorinka svůj velký den. Slaví své páté narozeniny. Přejeme jí vše nejlepší, hlavně zdraví a ať je pořád tím naším sluníčkem 

 

1.1.2013

Petardy jsme zdárně přežili. Nejvíce to odnesla Dorinka. Moc se jich bojí a bohužel to kolem nás dost bouchalo. Radši jsme s ní byly doma. Seděla mi na klíně a třepala se jak ratlík. I když bylo po všem, nebyla ještě v pořádku a pořád běhala mezi mnou a páníčkem. Nakonec se uklidnila a my mohly jít v klidu spát. Ostatním jsou petardy ukradený. Lehnou si do pelíšku a čekají až to skončí 

                            

                                                                                   2012 

              

31.12.2012 

Vánoční svátky máme za sebou a krásně jsme si je užili. Smečka našla pod stromečkem jejich oblíbené masíčko a my dvounohý jsme byly taky spokojený. Pro mě bylo důležitý, že jsem měla vedle sebe ty moje dva chlapy, celou smečku a v neposlední řadě rodinu, která vždy stojí za mnou, i když jim sem tam udělám nějakou tu kokoťárnu. 

Život je stejně velkou hříčkou. Tvrdila jsem, že Vánoce slavit nebudu. Sice mé okolí z toho nebylo moc nadšené, ale respektovalo to. Vše se změnilo v okamžiku a Vánoce u nás byly se vší parádou. Dokonce jsem dělala i to, co jsem doposud neměla moc v lásce. 

Po svátcích jsme se sešly s lidičkama, který v mém životě mají dost důležité místo a bez kterých se neobejdu. A tak to má být. Vánoce jsou totiž od toho, aby jsme si připomněli koho máme rádi.

 

20.12.2012

Moc jsem toho v tomto roce o naší smečce nenapsala. Nebylo to tím, že by se u nás nic nedělo, ale nějak nebyla chuť. A tak to aspoň trochu musím napravit na sklonku roku.

Všichni jsou pořád zlatíčka. Sem tam zazlobí, ale to k těm našim tvrdohlavcům patří. Artík svým gentlemanským způsobem vede smečku v naprostém poklidu. Dorinka je takový vůdce nad Mašličkou a Eivíkem a sem tam se pustí i do Artíka, ale ten jen tomu přihlíží a čeká, až se Dorča vyvzteká. Mezi Artíkem a Dorčou je krásný vztah. Já se vždycky směju a říkám, že je to tím, že mají stejnou barvu a brikety přeci musí držet pohromadě. Je pravda, že co si Dorinka k Artíkovi dovolí, si nesmí dovolit Eivík ani Mašlička. Ale je to z Dorčiný strany jen takový roztomilý pošťuchování. Eivík je pořád mazel a Mašlička uštěkaný bojáca. No a dohromady jsou krásná banda.

Všichni jsou zdravý a to je to nejdůležitější. Jen Artík nám ke konci roku připravil pár krušných chvilek. Z ničeho nic přestal papat. Jinak mu nic nebylo a tak jsem ho nechala. Druhý den zvracel šťávy, ale jinak nic. Volala jsem našemu vetovi a ten mi řekl, ať ho ještě chvilku nechám, že mohl jen něco špatnýho sníst. V noci se mu bohužel přitížilo a tak jsem s ním hned ráno jela k vetovi. Udělal se mu rentgen a bohužel pan doktor zjistil, že má neprůchodný střeva. A tak musel okamžitě na operaci. Vet mi řekl ať jedu domů, že si ho odoperují a pak mi zavolají, ale byli by radši, kdyby zůstal v nemocnici aspoň dva dny. Říkala jsem vetovi, že je Artík moc velký závislák a bude vyvádět, ale bylo mi řečeno, že jsou zvyklý na cokoliv a přežijou i Arta. Asi za dvě hodiny mi volal, že je Art po operaci a ještě spinká. Měl ve střevech kus plyšový hračky. Rovnou mi řekl, že to nevidí moc dobře, jelikož celý tenký střevo je napadený těžkou infekcí. Hrozně jsem se o něho bála. Po hodině mi vet volal znovu. Měla jsem strach vzít telefon, že mi vet řekne tu nejhorší zprávu, kterou v tu chvíli můžu slyšet. Telefon jsem zvedla a vet mi oznámil ať si okamžitě pro Artíka přijedu, že hrozně vyvádí a mají strach, aby si nevytrhal stehy. Tak jsem sedla do auta a jela. Když jsem zaparkovala před veterinou, slyšela jsem jak Artík brečí. Vet mi hned otevřel se slovy, že tohle ještě neviděl. Artíka mi přinesli a ten když mě viděl, stehy ne stehy, mlel sebou, aby se ke mě dostal. Položili ho na stůl, já ho začala hladit a hned se uklidnil. Nesměla jsem se od něho vůbec hnout, jinak začal moc plakat. A tak nám Artíka pustili domů. Nesly jsme si plnou igelitku kapaček, ale byly spokojený, že budeme spolu. Doma začal kapačkový maraton. Naštěstí byl vzorný pacient. A tak jsme kapaly a kapaly. Dokonce jsem od něho mohla na chvilku odejít a on pokorně ležel a nechal do sebe kapat. Druhý den jsme jely na kontrolu, vše vypadalo trochu líp. Bohužel večer začal opět zvracet i přes kapačky. Těch kapaček měl moc. Kromě pár chvilek jsme kapaly 24 hodin denně. Další den kontrola, když jsem řekla, že opět zvracel, vet moc nadšený nebyl. Nabral krev, zrevidoval střeva. Výsledky z krve byly kritický a střeva nepracovala. Takže dostal kromě dalších kapaček, ještě podpůrné léky, aby střeva začaly pracovat a ještě jsme musely projít dost nepříjemným klystýrem. Artík i tohle zvládnul jako super pacient a já obdivovala sestřičky. Nic moc hezkého to nebylo. Odjely jsme domů, ale vet se o něho opravdu moc bál. Divil se, že vůbec přišel po vlastních. Další den byl Artík trochu veselejší a při kontrole se zjistilo, že krev je v naprostém pořádku. Podle veta byl Art malý zázrak. Jeden den krev kritická a druhý den jako u zdravého psa. Naštěstí se už všechno začalo zlepšovat minutu po minutě. Poslední kontrola byla rychlá. V noci se totiž Artík dokázal vykakat a to bylo to, co jsme potřebovaly. Nikdo si nedovede představit, jak jsem byla šťastná, když začal kadit. Ráno jsme odjely k vetovi a když jsem mu řekla, že se vykadil, tak mi řekl, že máme vyhráno. A jelikož se Artík s vetem nechtěl ten den moc kamarádit, tak nám bylo řečeno, že nás nebudou trápit a ať jedeme domů a za týden máme přijet na stehy. Stehy nám vyndali a už máme vše v pořádku. Artíkovi střeva pracují jak mají a já budu asi díky několika dnům urputného přehazování kapaček, veterinář amatér. Jen je bohužel u nás konec plyšových hraček. Bylo nám řečeno, že stát se tohle ještě jednou, bylo by to pro Artíka smrtelný. 

Pořád hlídáme s čím si Artík hraje a radši nekupujeme ani kostičky na kousání. Bojíme se, aby nebyl Artík rychlík a kostičku pořádně nerozžvýkal. Chceme, aby tu s námi byl ještě spoustu let.

 

21.1.2012

Odpoledne jsme se koukali na "Zítra to roztočíme drahoušku". Eivík se nejdřív u televize válel image, ale jakmile z televize slyšel křik, musel se na to podívat opravdu s velkou důkladností image. Chvíli poslouchal a pak jen na mě juknul image, jakoby chtěl říct: "Uffffff, to je řevu, ještě, že takhle to není u nás."  

 

20.1.2012

Dorazily nám fotky naši Frappinky, která se odstěhovala na Slovensko. Už prý umí štěkat slovensky a tak si užívá procházky po Bratislavě image a protože je venku pěkná zima, jakmile přijde domů, jde hezky do teplíčka image  

 

14.1.2012

Dnes jsme se vydali na rychlou návštěvu výstavy Šampión šampiónů v Top Hotelu v Praze. Sešli se se Zorkou, Vaškem a samozřejmě i Emilkou. Pejsků bylo spoustu, ale na ty naše plyšouny žádný nemá. Emilka získala krásné druhé místo, ale pro nás byla vítězem. Je totiž opravdu krásná slečna, která striktně odpovídá standardu. Ne jako jiný, který mají tu drzost a přihlásí do této soutěže jedince se špatným skusem. Ale naštěstí pan rozhodčí nebyl slepý.

Tato výstava je krásná i tím, že vystavovatelé se obléknou do elegantních šatů a vypadá to tu jako na plese. Dýchne na vás noblesa a pýcha majitelů na jejich čtyřnohé parťáky. Takto je to u velké většiny. Ale najdou se tu i jedinci, kteří vypadají jako by si odskočili z chlívku. Vlasy jak rousny, oblečení přežehlila kravička a pupek ven, ať si každý myslí jak dobře jsem napapaný. Naštěstí takových je jen pár a nikdo z vystavovatelů a návštěvníků je opravdu nepřehlédne.

A pár foteček.....

                    image image  image

                                                   .....a, že to Zorce a Vaškovi moc sluší

 

5.1.2012

Naše Dorinka oslavila čtyři roky a tím současně třetí rok vrácení se do naší smečky. Je z ní suverén, který ví moc dobře, že ve své smečce má svoje místo, který jí nikdo nevezme. Ona jediná si troufne na Artíka a pěkně ho umí sprdnout. No a Art, starý gentleman, si to nechá líbit

 

1.1.2012

Nikdy jsem nebilancovala nad rokem, který mě opustil. Letos udělám vyjímku.

Rok 2011 byl pro mě plný zkoušek, ale vše se zvládlo. Nejdůležitější však je, že v těchto překážkách jsem nebyla sama a měla jsem vedle sebe oporu, za kterou jsem vděčná a troufnu si říct, že s takovou oporou se můžu jen chlubit. Málokterý partner by zvádl to co můj. A já mu za to děkuju a samozřejmě, že se mu budu snažit vše oplatit.

Vím, že to možná vypadá tak, že to nesouvisí s chovem psů. Ale uznejte, nebýt já v pohodě i přes příkoří života a dalšími problémy, ani moji plyšáci by na tom nebyli dobře a nebyli pořád těmi šťastnými psíky, který máme kolem sebe.

Bohužel i přes štěstí psíků, nám konec roku přinesl odchod naší blonďaté krásky, ale i když to ještě teď bolí, musíme se s tím vyrovnat. Kukínka by nechtěla, aby jsme na ní vzpomínali se slzami v očích, ale aby jsme si připomínali krásné chvíle s ní prožité

 

                              

                                                                                          2011 

                 

3.11.2011 

Dnes nás poctil návštěvou náš Falco. Za těch "pár" dní co je v novém domově o dost vyrostl. Je to mazlíček paničky a je na něm vidět, jak i on své páníčky miluje. A i když se od nás už nechtěl nechat moc muchlovat, dělá nám velkou radost. Pro nás je důležitý, že se má v novém domově super a že roste jak z vody.

 

30.10.2011 

Jelikož nám pomalu končí sezóna výstav, rozhodla jsem se dojet poklábosit s pár šarpejářema, než se uchýlí k "zazimování". Výstava se konala v novém prostředí vesničky Středokluky. Sešlo se necelých dvacet šarpíků a samozřejmě i osatní plemena, která patří pod Exotic klub. Jako vždy šli šarpíci na závěr výstavy a tak jsme měli spoustu času pokecat o novinkách. A, že toho bylo. 

Tím nejlepším šarpíkem, se tentokrát stal "Emil" (Angie Baleo Magic). Vždy z kruhu odcházela s oceněním. No a samozřejmě si odnesla i cenu nejvyšší - BOB. I osatní byli úspěšní, jen Belliska se dneska rozhodla, že bude stávkovat. A vzala to opravdu poctivě. Aidánek byl v juniorech opět úspěšný a odvezl si co mohl. Dokonce i fotečku, na který mu to moc sluší. Dalším úspěšným šarpíkem byla Bashra, nejenom, že si odvezla CAJCe, ale stala se i Českým junior šampionem. A nesmím zapomenout na Sisinku. Ta sice tentokrát medaili žádnou nedostala, ale kdyby se rozdávaly za roztomilost, vyhrála by na plné čáře. Má krásnou roztomilou povahu a pusinky rozdává s velkou radostí.

Po zakončení výstavy, jsme si došli na dobrý oběd, ještě poklábosili, vybrali fotky Aidánkovi a vyrazili všichni směr domov.      

 

25.10.2011

I když je nás spoustu, který milujeme stejné plemeno, najde se vždy někdo, kdo se snaží pošpinit chov druhého chovatele, či majitele plyšáka.

Za krátkou dobu je už druhý případ, kdy se toto stalo. Naneštěstí pro tuto osobu, se zjistilo kdo to je a i kdyby to mělo trvat dlouho, bude chování této osoby veřejně odhaleno. Nechápu proč tato osoba má tak ohavnou povahu. Možná je to tím, že sama ví co vše v chovu má. Třeba nějaké ty jedince, který mají vylučující vady - podkus, srst delší než 2,5 cm a další neduhy, i zdravotní, které se zastírají. Bohužel o mnohém se ví, ale pro klid od této osoby, se radši mlčí. Od ustájení svých jedinců v "chlívku", po úmrtí ještě mladých plyšáků. Ale o tomto se nedozví žádný zájemce o koupi štěněte, jelikož vše je i na webových stránkách zastřeno tajemstvím. Možná by se měl každý zájemce opravdu přesvědčit o tom od koho štěně kupuje. Ono stačí jen přečíst webové stránky. I z toho se pozná, jestli je chov brán srdcem a nebo je to chovatel, který do 18 měsíců jezdí po výstavách, aby získal nějaké ty tituly, které nejsou získány poctivě a pak se jen na jedincich produkuje potomstvo, pro zisk.

Prostě jednoduše řečeno - ukazovat se se štěňátkem a předstírat lásku, před výstavou se připomenout rozhodčímu a titul je v kapse a po 18 měsících rodit, krýt, rodit, krýt...... Je jedno koho, hlavně, že z toho budou peníze. A jestliže zavolá nějaký ten zájemce, hrát sladkou osůbku a sladce žvanit, žvanit a zájemce doslova sladce užvanit, ale běda jestliže chce někdo poukázat na nešvar štěněte z jeho chovu a nebo nedej bůh chtít, nějakou tu radu.

 

22.10.2011

Bohužel nám začalo dost chladné počasí a tak se všichni naši plyšáci válí image v pelíšku, hezky u teplého topení. Eivíkova nejoblíbenější poloha je právě tato image. No Fridér si z pelíšku rovnou chodí pít image.

 

14.10.2011 

Naše smečka image právě papá hovězí polívčičku s játrovými knedlíčky. I Falcovi image moc chutná. Musí se posilnit, protože zítra odchází do nového domova.

 

5.10.2011 

Užívali jsme si krásného období s našimi štěňátky. Dost rychle to uteklo, bohužel. Ale dodali nám spoustu energie. Bylo krásný pozorovat jak rostou, prokukují, učí se chodit.... No prostě vše co ke štěňátkům patří. Smečka se celá o ně vzorně starala. Pro Kukču to byla velká opora. Když si prostě chtěla zdřímnout bylo tu spoustu dalších, který se štěňátkům věnovali. Mašličku měli štěňátka za hodnou tetu, která si nechá vše líbit. Všichni po Mašličce lezli jako po prolejzačce a ona držela a nechala si líbit vše. Kolikrát u ní všichni usnuli. Jeden přes druhého a Mašlička pod nima. Ani se nehýbala, aby je náhodou nevzbudila. Dalším velkým pomocníkem byl Eivík. Jakmile slyšel zakňučení, hned kontroloval co se děje. Bylo krásný Eivíka pozorovat, jak opatrně packou šťouchá do brášky, jako by chtěl říct "Brácho neboj, jsem tady a budu tě bránit". Dorča byla ze začátku takový pozorovatel v povzdálí. Ale když byli štěňáci větší, hrála si s nima. Artík, ten si zachoval svojí tvář. Pořád byl tím vůdcem, který střeží bezpečí. Na hraní se štěňatama moc není. Vždy jen dohlížel, jestli je vše v pořádku.  

 

13.9.2011 

Kukínka image oslavila své páté narozeniny. Přejeme jí všechno nejlepší a hlavně pořád pevné zdraví

 

29.8.2011

Naše Dorinka, nám bohužel připravila chvíle strachu. V sobotu nám přijela návštěva a když procházeli brankou, Dorča se rozhodla, že půjde na špacír. Prolezla mezi nohama a tradá pryč. Volat na ní nemá cenu, protože když se rozběhne, tak neslyší, nevidí. Sem tam si už takhle na špacír vyšla, ale vždy se za chvilku vrátila. Tentokrát se nevracela. A tak jsme jí začali hledat. Projížděli jsme okolí, ale Dorča nikde. I v noci jsme projížděli všude. Neděle byla opět dnem plným hledání a pořád bez výsledku. Už jsem myslela na nejhorší. Projížďky po lese a okolních vesnicích ve dne v noci ....... dokonce jsme to nahlásili i na policii ...... a pořád nic.

Dneska ráno, po sedmý hodině jsem slyšela tiché kňourání. Vyběhla jsem ven a za brankou stála Dorinka. Otevřela jsem jí branku a ona po mě začala skákat jak praštěná a já měla slzy v očích. Utíkala domů a práskla sebou na sedačku. Klepala se zimou, chudinka byla celá promrzlá. A tak jsem jí zabalila do deky a ona usnula tak tvrdě, že ani štěkot ostatních psů na vetřelce, jí neprobudil. Spala cca šest hodin tvrdým spánkem. Když se vzbudila, vzala jsem jí k vetovi, aby zkontroloval její stav. Naštěstí je v naprostém pořádku. Jen jí mám držet v teple. Ani jí moc nutit nemusím. Dospává probdělé noci a já doufám, že si aspoň malinko bude pamatovat, že špacíry bez nás jsou životu nebezpečný a už se nikdy nerozhodne jít na prochajdu sama.   


 

18.8.2011

Mašlička  image slaví své třetí narozeniny. Přejeme jí všechno nej a hlavně, aby ty její hlasivky ještě dlouho vydržely ..... 

 

 

13.8.2011

Byli jsme se podívat na výstavě v Kladně na Sletišti. Byli tam totiž lidičky, který máme rádi a když byla výstava takhle blízko, neváhali jsme a jeli. Samozřejmě, že nálada byla super a všichni jsme si to užili, i když čekání pro vystavovatele bylo dlouhé. Ale při takové partě lidí, se vše přečká v dobré náladě. Plyšáci byli nádherní a já jsem byla hlavně zvědavá na Aidánka, kterého jsem ještě osobně neviděla.

Bohužel i při těchto příjemných příležitostech se najdou lidi, který pomluví soupeře. A rozhovor dvou opravdových odborníků "........ oni existují šarpejové dlouhosrstý a krátkosrstý....."  a následné pomlouvání jedné z vystavovaných fen, se bohužel nedalo přeslechnout. Aspoň, když se někdo snaží pomlouvat soupeře a dělá ze sebe odborníka na plemeno, ať si aspoň nastuduje základy o těch našich plyšácích. BOŽE!!!! Je to brush a horse, páni odborníci!!!

 

6.7.2011

Dneska se u nás pralo velké prádlo.

Koupala jsem celou smečku, uffffff!!!! Jako první šel Artík, protože s tím je to největší boj a tak abych měla na něho sílu. A opravdu se mnou urputně bojoval. Jako druhý se koupal Eivík, ten je naštěstí proti Artovi "malé pívo" a tak s ním není tolik práce. Dorinka je na koupání zvyklá, ještě z dob, kdy k nám přišla a museli jsme vyhnat hnusáka z jejího tělíčka a tak si stoupne ve sprcháči a čeká, až vše bude hotovo. Pak jsem si musela na chvíli odpočinout a tak Kukínka s Mašličkou si myslely, že se velké očistě vyhnou. Opak byl pravdou. Za chvíli už byla ve sprcháči Kukínka a i když se jí to moc nelíbilo, koupel přežila. No a naše Mašlička se kromě koupele ještě vykoupala ve speciální odvaru a bylo hotovo.

Všichni se ještě teď válí na sluníčku a suší. No a já se přiznám, že koupel smečky, mi dala pěkně zabrat.   

 

10.6.2011        

PŠŠŠŠŠT, smečka spinká  image jsou nádherný. Eivík  image, Kukínka image, Mašlička image a Artík  . Jen Dorinka tam chybí, protože chodí pořád za mnou jako můj stín. 

     

9.6.2011        

Náš velký odpůrce focení Eivík  image mi dnes dovolil pár fotek a tak ho můžu po dlouhé době ukázat jak nám vyrostl v krásného dospěláka. Eivík miluje válení  image. Ale je i velkým hlídačem  image a pomáhá tak staršímu parťákovi Artovi, ale umí hlídat i sám  image. No a jelikož už mu přišlo focení trochu zdlouhavý, poprosil mě svým kukučem image, abych už přestala a tak jsem jako hodná panička musela přestat           

 

29.5.2011     

Tak trochu se nám počasí pokazilo a tak se smečka nudí, Kukča s Eivíkem, se válí v pelíšku  image. Když už byli vzhůru, rozhodli se, že vstanou image a zkontrolují co se děje venku  image. Mašlička ještě dodělala ranní hygienu image a pak se vydala na špacír image. Artík tomu všemu přihlížel image a při tom se vyhříval na sluníčku. Dorinka image  jako vždy kontrolovala situaci a Eivík  image jí v tom pomáhal. I Kukínka pozorovala okolí   a já našla na zahradě hnízdečko plný ptáčátek  image      

 

22.5.2011

Tenhle víkend byl pro nás docela dobrodružný. Nejdřív se smečka bála bouřky a pak se na nás vydal roj vos. Ještě štěstí, že nás odradilo horko a nevyrazili jsme do Litoměřic na MVP.

Odpoledne začala smečka lítat po schodech nahoru a dolů. Nevěnovala jsem tomu pozornost, protože Oskar (kocourek) si často sedá nad schody a provokuje smečku mňoukáním a ta pak po schodech lítá. Po chvilce jsem se šla kouknout a musím říct, že jsem byla v šoku. Na okně v patře bylo asi sto vos. Ten bzukot mám v uších ještě teď. Tak začal tvrdý boj. Vzali jsme sprej a začali stříkat po vosách. Chvilku nám to trvalo, než jsme je všechny zabily. Pak jsme zjistili, že se pořád někudy dostávají dovnitř a tak jsme šli hledat kudy. Našli jsme to hned a tak začal boj i z venčí. Naštěstí pro nás jsme boj vyhráli a zbylé vosy radši vyklidily prostor.

Bohužel to, ale odnesl Eivík. Doma ještě našel jednu zblblou vosu a ta mu dala pigáro do čumesu. Chudinka malej, měl jednu půlku čumáku pěkně nateklou, ale dneska už je vše v pořádku.

Ještě štěstí, že máme perfektně dostavenou několikamiliónovou nemovitost a ne žádnou zříceninu a tak se nemusíme bát, že nás zase navštíví nějaký nezvaný host

   

21.5.2011

V noci u nás byla pěkná buřina. Nikdy se smečka bouřky nebála, ale tentokrát to bylo jinak. Jako první přišel Artík a po chvíli za ním i ostatní. Musela jsem je hladit, ale i tak bylo vidět, že jsou nervózní. Ani jim tak nevadily hromy, jako blesky. Jakmile se to tady rozsvítilo, byli ve střehu

 

15.5.2011  

Vyrazily jsme s Patrikem na kukandu do Letňan na Mezinárodní výstavu. Já pokecala s lidma co mám ráda a zkoukla nový přírůstky z řad plyšáků. Každý z nich byl krásný a já zavzpomínala na doby, kdy jsem po výstavách jezdila i já. Doma vše povyprávěla smečce a asi se jim to líbilo, protože vrtěli ocáskama a nosili mi hračky a provokovali mě, abych si s nima hrála. Tak jsem je jako poslušná panička poslechla, ale pak šla trochu pocuchat nervy k televizi a fandit těm našim hokejovým klukům. BRONZ JE NÁŠ!!!!!!!

 

3.5.2011

Poslední dobou nic moc nepíšu o tý naší smečce. Není hlavně co. Jsou to prostě plyšáci, co si užívají klidu a pohody. Art starý gentleman, má vše pod kontrolou a jeho věrný zástupce Eivík mu je vždy po ruce. Holky jsou prostě dámy. Hlavně Kukča, to je taková tichonká hvězdička. Mašlička je pořád ten uňafaný šarpík a Dorča? To je prostě osobnost. Dokáže si sama sjednat pořádek. Hlavně, když je u mě a dožaduje se pozornosti, další z členů smečky, umí pěkně zprdnout. Je dobře, že nabyla takové sebevědomí. Nikdy nezapomenu v jakém stavu, hlavně psychickém k nám přišla a sem tam si říkám, jak asi dopadl nástupce naší Dorinky u super majitelky Dagmar Vyplelové  

 

17.4.2011

Novinky jsem rozšířila o dvě podstránky. První se jmenuje "Vlastní úvahy" a zde budu psát svůj názor na některé situace, hlavně u šarpejů

 

3.4.2011    

Konečně jsme se se smečkou dočkali krásného počasí a tak jsme se snažili, si to pořádně užít. Já sice "prací", ale když svítí sluníčko, jde všechno od ruky. Zatímco jsem pracovala, smečka se válela a vyhřívala stuhlé kosti po zimě. Doufejme, že nám tohle počasí bude přát už pořád a pochmurná zima se nám na čas vyhne    

 

19.3.2011 

Eivík image oslavil své druhé narozeniny. A i když už je vlastně velký chlap, pořád je tím miminkem, co se rád chová a mazlí

 

4.3.2011

Artík image má krásné půlkulaté  narozeniny. Přejeme mu pevné zdraví a spoustu super nápadů, k vymýšlení těch jeho ptákovin  

             

1.2.2011 

V naší smečce se vůbec nic neděje. Pořád se válí a čeká, kdy zmizne ta ošklivá zima. Už nás tohle počasí vůbec nebaví. Už, aby vysvitlo sluníčko, zazelenala se tráva a my mohli vyběhnout ven na procházky a nebo jen tak lenošit na lehátku. Teď to u nás na zahradě vypadá jako v baheništi a všichni členové smečky našlapují, jako by měla někde vybouchnout bomba. Umazat si pacinky, to je prostě bleeeee

 

 34x27-1.3kB 5.1.2011 34x27-1.2kB

Naše Dorinka  image má třetí narozeniny a my jí přejeme jen to nej a aby byla stále tou krásnou dušičkou

       

     

TOPlist