Založit webové stránky nebo eShop

      

                                                       

11.11.2017

Těší mě, že jsem se nezklamala. Lidi, kterých se můj příspěvěk týkal, se chodí koukat na moje stránky, co je tu nového a co jsem zase napsala. Moc dobře se v tom poznali a já vím, že mě probírají a probírají, A dokud budou probírat, tak vím, že žiju a že se o mě neustále zajímají. Jen tak dál, je to super pocit.

 

10.11.2017

Před několika dny se odvysílala na TV Barrandov reportáž o chovatelce p. Obermajerové, která díky dluhům svého přítele, ztrácí střechu nad hlavou a tím pádem i smečka jejich psů. Všichni kdo jí znají vědí, co je to za člověka a tak samozřejmě vznikly reakce. Byla oslovena i TV, kde bylo řečeno, o jakou chovatelku se jedná. TV oslovila pár přispivatelů, kteří na tuto reportáž negativně reagovali. Bohužel nikdo se nechtěl vyjádřit veřejně. Byla jsem oslovena i já a jelikož mám v povaze říkat pravdu, nebyla jsem proti. Reportér během půl hodinky byl u mne. Natáčelo se cca 40 minut, kde jsem vysvětlila, co vše je potřeba v chovu, jaká je administrativa a podobně. Toto vše mají natočené. Reportáž, která se u mě točila, byla zcela zdarma.

​Po odvysílání reportáže, kde jsem vystoupila i já, jsem se stala terčem útoku, stejně jako p. Obermajerová. A to hlavně od lidí, se kterými jsem se dlouhá léta přátelila, ale dnes už je to minulost a naše cesty se rozešly. Důvod našeho konce přátelství byl můj nesouhlas s některými rozhodnutími co se týká šarpejů. Já na tyto reakce nereagovala, protože vím, jak to mezi některými chovateli a majiteli šarpejů chodí. Je to letitý "problém". Pár jedinců se domluví a jdou proti jednomu člověku, dokud ho nezničí a neponíží tak, jak se jim líbí. Pak mají konečně pocit blaženosti o dobře vykonané "práce". Bohužel toto ví jen člověk co se mezi šarpeji pohybuje už dlouho a tyto lidi opravdu zná.

​Můj syn se do této debaty pustil. Chtěl mě jen chránit. I on tyhle lidi moc dobře zná a ví co umí. Nijak nebudu omlouvat, že byl sprostý, i když se mi to nelíbilo a taky jsem mu to řekla. Znám ho a vím, že je horká hlava. To, že hned bylo poukázáno na to, že byl ve vězení je jen ukázkou zákeřnosti těchto lidí. Copak jeho pobyt ve vězení souvisí nějak s reportáží, nebo s někým kdo ho napadal a na tuto skutečnost poukazoval? NE!!!!!! Je to jen snaha, aby se spoustu lidí přidalo na jejich stranu, protože pobyt ve vězení je velkým životním prohřeškem. Můj syn si odpykal svý a nikdo nemá nárok mu toto připomínat. Je to lidská zrůdnost a hlavně také trestný čin. Takže tito lidé by z tohoto mohli mít nepříjemnosti.

​Poukazovalo se na mojí Mašličku, která má být bez PP. I toto je velká lež. Moje Mašlička PP má a to, že díky její epilepsii přišla o srst je také pravdou. Leda, že veterinář, který mi toto řekl, není veterinářem a daleko víc tomu rozumí člověk, co nemá vystudovanou veterinu. Mašličce byly dělány veškeré stěry a rozbory, aby se vyloučily kožní problémy. Fotky Mašličky si můžete shlédnout v galerii a archívu, když byla štěňátko i jako dospělá. Takže výrok, že byla bez chupů hned od mala je opět velkou lží. I přes její epileptické onemocnění je jinak zdravá a letos se dožila devátých narozenin. A jak spoustu lidí ví, tento věk u šarpeje je výborný.

Řešilo se i to, že jsem měla dělat podvody a pomlouvat. Žádného podvodu jsem se nedopustila. To, že se mi "povedly" štěňata na mladých jedincích, jsem já osobně zveřejnila. Díky tomuto byla odsuzována. Vše jsem musela spolknout, jelikož to byla chyba. Pomluvy jsem také žádné nedělala. Když se mi něco nelíbilo, tak jsem to řekla přímo. Jestli to bylo proti Sharpei clubu, nebo Exotic klubu pod kterým jsem chovala. Byla jsem ta, která se nebála ani na výstavě vytknout, že se kouká na druhý konec vodítka, ne na exteriér psa a tím vyhrávají  jedinci, kteří mají hrubé vady. A díky tomuto, ti co teď na mě háží špínu, byla jejich štěňata poctivě posouzena. V té době jsem se jim hodila se svou přímostí. A tak nechápu, jakých pomluv jsem se dopustila Asi takových, že to co jsem řekla přímo tomu koho se to týkalo, tak jsem svůj názor prezentovala i mezi jedinci. Ale podle mě toto pomluva není. Jen si stojím za svým názorem.

Rozebíralo se i to, že krmím nevhodnými granulemi a díky tomuto má i Mašlička problémy. Ano je pravda, že po rozpadu mého manželství jsem si nemohla dovolit dražší granule. V té době jsem živila osm psů a tak jsem musela sáhnut po levnějších granulích. Byla to jen přechodná doba. A kdyby jsem krmila "hnojem" neustále, neměli by problémy i ostatní psi, které mám? Artík s Evíkem jsou v naprostém pořádku a taky na šarpeje v krásném věku. Eivíkovi bylo osm a Artík za chvilku oslaví dvanácté narozeniny. Možná jsem v té době měla také zneužiít TV a vystoupit jako chudinka, co nemá na granule a hrát na city.

Nadále se rozebírá i to, že jsem umístila mé štěně, které už majitelé nechtěli a vrátili mi ho. Člověk, který tohoto psa chtěl, se mi ozval a já mu ho odvezla spoustu kilometrů zdarma až domů. Po nějakém čase se ho chtěl vzdát a tak jsem musela reagovat. Tato situace se mi nelíbila a chtěla si ho vzít zpět. Lidi, ke kterým ho chtěl dát, jsem neznala a s umístěním nesouhlasila. Toto by udělal každý chovatel. Nakonec pes zůstal tam kde byl a já ztratila veškeré informace o něm. Sem tam jsem se dozvěděla, přes další lidi, že se má dobře a to bylo pro mne to nejdůležitější.

​Dále se rozebírala má Dorinka, kterou jsem rychle prodala za dva tisíce korun. Dorinka byla z mého nepapírového vrhu, který jsem přiznala a její cena byla pět tisíc. Na Dorinku se zájemci byli podívat ještě před tím, než byla k odběru. A že to měli ke mě lán cesty, jelikož bydleli až za Ostravou. Když byla k odběru, začala mít problémy s očkem a já toto chtěla řešit. Zájemci však nechtěli čekat o 14 dní déle a tak jsem zjistila cenu operace a prodejní cenu o tuto částku ponížila s tím, že jí nechají očko odoperovat. Cena zákroku tenkrát byla vyčíslena na tři tisíce korun, proto tedy cena dva tisíce korun. S rodinou jsem si dopisovala a vždy mi bylo řečeno, že je Dorinka sluníčko a oni jí milují. Ještě o vánocích to tak bylo. Po novém roce mi přišel e-mail, že Dorinku už nechtějí a jestli si jí nevezmu zpět, tak jí nechají utratit. Hned druhý den, jsem se pro Dorinku vypravila. Od majtelů jí přebírala kamarádka, která mi jí odvezla na nádraží. Dorinka byla v zuboženém stavu. Byla bez srsti, neměla očko a nehorázně smrděla. Po přijezdu jsem jí okamžitě vykoupala a druhý den s ní šla na veterinu. Měla zánět kůže, zánět kloubů a očko, které měli nechat odoperovat prasklo, protože operaci nenechali udělat. Nejdřívě jsem myslela, že dám Dorinku do kupy a najdu novou rodinu, která jí bude milovat. Tím, že jsem viděla, jak se na mne upnula k tomu nedošlo a Dorinka u mě zůstala.

​Dalšími u mě zachráněnými šarpíky byla Mája a Sára. Máju jsem brala z útulku v Lysé nad Labem. Potřebovala operaci očí. Na tuto operaci se složilo i pár lidí, včetně těch, co mě teď očerňují. Veškeré zaplacené faktury za léčbu jsem okamžitě zvěřejňovala, aby každý věděl, kolik co stálo. Samozřejmě, že léčba stála o něco více a já veškeré další náklady platila ze svého, včetně granulí. Mája se po vyléčení přestěhovala do Brna. Sáru si bohužel už nepamatuju odkud jsem jí brala. I tu jsem dala dohromady a našla jí nový domov v Ústí nad Labem, kam jsem jí vezla, abych se ubezpečila, že se bude mít dobře. Veškeré náklady za Sáru jsem platila jen já. Dalšímu šarpíkovi, kterému jsem jezdívala pomoc, byl v útulku v Maršovicích. V tomto útulku měli šarpeje poprvé a báli se ho. Já za ním jezdila každý druhý den, ještě s mojí fenkou Aby. Po pár dnech si ode mne nechal vyčistit uši a už nebyl tak útočný. Nakonec se našel čověk, který o něho projevil zájem a odvedl si ho. Tím moje pomoc skončila.

​Bylo toho mnoho co se o mě napsalo a určitě ještě napíše. Nejlepší na tom je, že je jen pár lidí z těch co o mě píší, mě znají osobně a je jen jeden, který byl i u mne doma. Nejvíce mě pobavilo, že se někdo sníží k tomu a píše o mé vizáži. Každý máme jiný vkus a každýmu se líbí někdo jiný. Ale asi to se mnou nebude tak hrozný, když po pár měsících po rozchodu s manželem jsem si našla nového přítele a jsem s ním už spoustu let. Toto vyřčení od osoby, která to napsala, je dětinské a ona sama by se nad sebou měla zamyslet proč, i když je mladá nemůže najít protějšek. Je to jen její msta. Bohužel jsem jí opět řekla pravdu. A to na to, když s velkou pompou začala rozhlašovat, že si vezme šarpeje z útulku a začala za ním jezdit. Toto trvalo pár týdnů a najednou její zájem upadal. Já jí na to řekla, že si hraje s citem psa a jestli ho opravdu neměla v plánu z útulku odvézt, tak se o něho neměla vůbec zajímat. Dovolila jsem si hodně. Ale mě je jedno, co si o mě ona myslí, já o ní také nemám valné mínění.

Ještě se vrátím k pobytu ve vězení mého syna. Nechápu proč na to poukazují lidé, kteří žijí po boku člověka, který měl se zákonem nejednou problém a to v daleko závažnějších paragrafech. On by si nejdřív měl každý zamést před svým prahem a pak teprve poukazovat na druhého. Je jednoduché se schovávat za profil na fb a mít tam vysokoškolské vzdělání, ale já tuto osobu znám moc dobře a vím, že její výřečnost v soukromí je stejně sprostá jako předvedl můj syn. O to horší to je, že se takhle vyjadřuje žena v letech.

​Mohla bych tu napsat romány o tom jak se i mezi sebou osoby, které teď táhnou za jeden provaz, pomlouvají, ale nemá to cenu. A ani se mi to psát nechce. Protože jsem člověk, kterýmu když se něco řekne, tak si to nechá pro sebe a nepoužije to při první příležitosti.

​Závěr si z toho udělejte jaký chcete. Věřím, že se nad těmito řádky i mnozí zasmějí. A tak je to dobře. Protože i za tím smíchem budou schovávat to, že moc dobře vědí, že píšu pravdu.

 

25.5.2017

Hodně dlouho jsem na naše stránky nic nenapsala. Co taky psát? Artík oslavil jedenácté narozeniny, Eivík chvilku po něm osmé a za pár měsíců bude oslavencem i Mašlinka, které bude devět let.

​Na všechny jsem moc pyšná, protože je to krásný věk a kromě Mašliččiny epilepsie jsou naprosto zdrávi. Ale i Mašličky epilepsie se douho neozvala, nesmím to zakřiknut.

​Všichni si v tomhle počasí užívají na zahradě a to byli nebyli oni, aby neměli na svědomí, nějakého toho ježka. Už návštěvu naší zahrady nepřežili dva ježci. Pořád jim za to hubuju, ale nemá to žádný smysl. Mají svojí hlavu. Hlavně Artík s Eivíkem.

 

    

TOPlist